NØRDIKA - Kalėdų Senelio misija: kaip išrinkti dovaną, nuo kurios spindės vaiko akys

Kalėdų Senelis yra labai paslaptinga būtybė. Tikras, nes kasmet atneša dovanų vaikams, ir stebuklingas, nes visuomet žino slapčiausias vaikų svajones. Ir reikia pripažinti, kad tai yra tikrai labai nelengvas darbas!

Juk kiek galių reikia turėti, norint sužinoti vaikų norus, o kiek kantrybės, kad visus metus kantriai savo fabrike vadovautum nykštukų komandai, gaminančiai milijonus dovanų! Ir kiek reikia drąsos, kad nebijotum iškristi iš rogių, kai skrieji dangumi aplink visą Žemę, pasikinkius būrį elnių, ir šokinėtum į kaminus, norėdamas slapčia padėti dovanas.

Tikriausiai jau supranatate, kokios atsakingos pareigos jūsų laukia artimiausią mėnesį. Tačiau patikėkite – paties nuostabiausio Kalėdų Senelio misija – įmanoma! Tam reikia tiesiog išmokti skaityti ženklus. Vieno iš jų rodyklė yra nukreipta į prekybos slėnį „Nordika“, kuriame įsikūrusios  žaislų karalystės bei kitokio gėrio vaikams oazės.

„Madistams“

Jeigu nors kartą bandėte vaiką aprengti taip, kaip jums atrodo, tikriausiai daugiau nebandysite. Vaikai turi savo skonį ir supratimą apie tai, kas gražu, tad geriau nemėginti įpiršti jiems savo skonio, o verčiau leisti rinktis. Ir tai prasideda tikrai ne paauglystėje. Todėl jeigu jūsų atžalai nuotaiką pataiso didžiulė raudona elnio Rudolfo nosis ant megztinio – tai yra nuostabu! O gal jis jaučiasi esąs ateivis iš kitos planetos ir batai žybsinčiu padu jam suteiks stebuklingų galių? Norint suprasti vaikų norus, kartais reikia patiems sau leisti pabūti vaikais.

Tad kuo galima nudžiuginti mažąjį „madistą“? „Vaikams labai patinka drabužiai su kalėdine simbolika – juk šios šventės jie laukia visus metus! Kaip tik turime žaismingų megztinių su briedžiais. Tėvai dažnai dovanų perka batus su vaikų mėgstamais animacinių filmukų personažais ar žybsinčiu padu arba minkštas ir pūkuotas šventines šlepetes“,- vardijo slėnyje esančios parduotuvės „SportsDirect.com“ avalynės skyriaus vadovas Vilius.

Mėgstantiems skrieti su vėjeliu

Per daug juda – negerai, per daug sėdi prie kompiuterio – irgi negerai. Gal metas vaikui nupirkti dviratį? Nelakstys kaip be galvos kieme, o galėsite visa šeima kultūringai pasivažinėti parke arba miške – jeigu dviratis bus atitinkamas. Ką? Jūs dar patys neturite? Tuomet praverstų prisiminti liaudies patarlę, kuri sako, kad roges reikia ruošti vasarą, o vežimą – žiemą.

„Kas nori sutaupyti, dviračius perka dabar, nes šiuo metu siūlome iki 30 proc. nuolaidas, tai tikrai galima nemažai sutaupyti“,- sako parduotuvės „Baltik Vairas“ konsultantas Antanas. Anot jo, kaip kalėdinę dovaną dviratį dažniau tėvai perka vaikams, kartais – vyras žmonai ir atvirkščiai. Ar linkę išlaidauti? „Vieni žiūri į dizainą ir spalvą, kaina nesvarbu, o būna kam svarbiausia kaina, visa kita neįdomu“,- šypsosi pardavėjas.

Gudragalviams

Norint, kad vaikai būtų gudrūs, reikia leisti jiems žaisti gudrius žaidimus, o ne maigyti telefoną. O tam  verta šiek tiek pasidomėti ir surasti tai, ką gavus mažylio akys ims spindėti iš laimės!

 „Kalėdinius pirkėjus galima suskirstyti į dvi grupes. Vieni perka tik tam, kad nupirktų kažkam dovaną, o kiti nori nustebinti. Įdomiausi, aišku, tie pirkėjai, kurie siekia kitą žmogų nustebinti. Mes turime žaidimų, kurių daugiau niekas Lietuvoje neturi: tai visų labai mėgstamas ir iš karto išperkamas „Mįslingas kubas“, „Šiaudelių architektūra“, naujas konstruktorius „TomTecT““,- vardija parduotuvės „Gudragalvis“ atstovas Arminas. Jo teigimu, paprastai žmonės būna nusimatę tam tikrą sumą, už kurią nori išrinkti dovaną, dažniausiai tai būna iki 20 eurų. Tačiau parduotuvėje galima rasti ir labai ypatingų dovanų tikriems gudragalviams – skaitmeninių mikroskopų ir robotų peliukų, kurie vaikus nuo 5-erių metų moko netgi programavimo pagrindų.

Mažiausiems

Gaila, bet ne visi vaikai turi galimybę auginti gyvūnėlį. Kai kuriems tėvams atrodo, kad šuns vieta kieme, o katino – laukuose medžioti peles. Tačiau kiekvienas mažylis mielai sutiktų miegoti su augintiniu ir kada panorėjęs jį niurkyti. Aišku, ne kiekvienam gyvūnui tai patiktų ir gero elgesio su gyvais padarais iš tiesų reikia išmokti.

Apie tai pagalvojo ir nuovokūs žaislų gamintojai, sukūrę realius poreikius turintį šuniuką, kurį reikia maitinti, vedžioti, o atsidėkodamas už rūpestį jis... atlieka visus gamtinius reikalus. Štai kaip ugdomas vaikų atsakingumas ir savarankiškumas!

Mažos mergaitės, trokštančios būti mamomis, savo rūpestį gali realizuoti prižiūrėdamos kaprizingus kūdikius. Tikras iššūkis rasti išeitį, kai lėlė verkia, spjaudosi ar sysioja.

Berniukai savo išmonę gali lavinti skraidydami lėktuvėliais transformeriais, kurie panorėjus gali virsti robotais. Na, o jeigu nesate pacifistai ir jūsų neerzina kulkosvaidžių garsas, šautuvas yra tai, kas patiks didžiajai daliai būsimų kareivių.

Visi šie žaislai laukia savo šeimininkų „XS žaislų“ parduotuvės lentynose.

Tiems, kurių akys nori visko

Posakis „Akys – marios“ iš tiesų labiausiai tinka vaikams. Jie taip sugeba susukti tėvams galvas savo daugybe norų, kad ieškant dovanų sunku susigaudyti ir išrinkti  tinkamiausią variantą.

„Šiais metais itin popiliarūs interaktyvūs robotizuoti žaislai -  vaikams patinka inovatyvūs,  artimi  naujausioms technologijoms žaislai. Puikus pasirinkimas – robotai, jie gali būti skirti tiek berniukams, tiek  ir mergaitėms. Mergaites,  kurioms patinka poniai, sužavės  „Zoomer  Ponny“ , o berniukams puikiai tiks „Zoomer“ dinozauras ar „Wowee“ pusiausvyros robotas“,- naujausias tendencijas apžvelgia parduotuvės „Baby City/ Toy City“ atstovė, atskleisdama, kad šiemet parduotuvėje vaikų laukia net 15 000 žaislų.

Anot jos, klasika taip pat visuomet populiari, tad tėvai, dovanodami konstruktorius arba stalo žaidimus, tikrai neprašaus. Šiais metais populiarūs modernesni stalo žaidimai „Safe braker“ – stalo žaidimas, mokantis atidaryti  seifą, patobulėjęs Monopolis su banko kortelėmis – dar viena šių metų naujiena. Kalbant apie mergaičių žaislus, tendencijos kinta nežymiai, populiarios lietuviškai kalbančios lėlės arba kolekcinės figūrėlės „Glimies“, „My little ponny“.

Vaikai nori ypatingų galių, galimybės įsikūnyti, todėl šiuo atveju ypač tinka šiemet sugrįžtančio animacinių filmukų superherojaus „BEN10“ žaislai, kurie padeda įsikūnyti ir susitapatinti su mėgiamu personažu.

Visgi renkant dovaną visuomet reikėtų atsižvelgti į tai, kas parašyta laiške Kalėdų seneliui. Tad belieka jį perskaityti ir apsilankyti tikroje žaislų karalystėje – prasmingų pirkinių slėnio „Nordika“ parduotuvėse, kur neskubėdami galėsite rasti tai, ko labiausiai reikia.