NØRDIKA - Ypatingos ir jaukios dovanos tiems, kurie nori gyventi sveikiau

Jeigu tarp jūsų draugų ar artimųjų yra sveiko gyvenimo būdo gerbėjų, tikriausiai manote, kad surasti dovaną, kuri jiems patiktų, praktiškai neįmanoma. Nes jie, ko gero, nežiūri televizoriaus, o laiką leidžia sporto klube, bėgioja kas rytą dar saulei nepatekėjus, negeria kavos, o vietoj jos pertraukėlių metu darbe užsiima joga, nevartoja cukraus ir mėsos, o užkandžiauja tik žaliomis morkomis. Tačiau net jeigu jūs gyvenate visiškai priešingai, labai smagu pasidomėti, kas galėtų nudžiuginti tokį žmogų. Kokia sporto šaka jis domisi? Ką iš tiesų veikia laisvalaikiu? Kur keliauja? Kokį maistą ir knygas mėgsta? Na, o turėdami bent tiek informacijos jau galite pradėti ieškoti. Jeigu taupote laiką ir nenorite kelių valandų praleisti automobilių spūstyse, platų dovanų asortimentą įvairiam skoniui galite rasti prekybos slėnyje „Nordika“ įsikūrusiose parduotuvėse.

Sporto inventorius

Sporto inventorius bet kuriam aktyviam žmogui yra puiki dovana. Žinoma, jeigu jis labiau mėgsta sportuoti klube, o ne namuose, treniruoklio dovanoti gal ir nevertėtų. Tačiau gal jis svajoja prisiminti vaikystėje praleistas akimirkas ant ledo, tačiau neturi pačiūžų? O gal norėtų kartu su vaikais pasimokyti važiuoti riedučiais? Viską, ko reikia aktyviam laisvalaikiui, galite rasti bene moderniausioje „Senukų“ parduotuvėje Lietuvoje, kurią, beje, iš Vilniaus centro be jokių spūsčių pasieksite vos per 10 minučių. O jeigu netyčia mus užkluptų didžiausias vaikų džiaugsmas – sniegas, čia rasite ir plačiausią rogučių pasirinkimą.
Jeigu jūsų draugas yra ekstremalaus sporto mėgėjas ir laiške Kalėdų Seneliui išdėstė savo norą ypatingai dovanai, ją galite pamėginti surasti šalia esančioje parduotuvėje „Ride Shop“, kur yra viskas, ko reikia ekstremaliam sportui ir laisvalaikiui. „Mūsų prekės yra labai susijusios su jausmais ir su norais, nes jų gamintojai yra išskirtiniai, o prekės ženklas – tai yra kūrėjo savęs išraiška. Ir kiekvienas iš mūsų nupirktas daiktas yra tarsi mažas svajonės išsipildymas žmogui. Dizaineriai, kurdami šiuos daiktus, išreiškia ne tik savo požiūrį į gyvenimą, tačiau ir apgalvoja kiekvieną detalę, išrenka kokybiškiausią medžiagą ir parenka jai formą. Juk sportuojant ir siekiant rezultatų itin svarbu, kad apranga būtų kaip antra oda, nevaržytų, apsaugotų nuo nepalankių klimato sąlygų ir suteiktų maksimalų komfortą. Kadangi turime labai daug daiktų, kainos yra įvairios. Svajonių riedlentę galima nusipirkti ir už 80, ir už 250 eurų“, – šypsojosi „Ride Shop“ vadovė Simona, primindama, kad dabar taikomos kalėdinės nuolaidos.

Na, o jeigu savo artimojo niekaip neprikalbinate sportuoti, gal jį galėtų išjudinti fantastiška dovana – dviratis? Turint namuose plieninį žirgą ant jo neužsėsti visą vasarą būtų tikra nuodėmė, o tai būtų pats maloniausias būdas pajudėti ir galimybė laisvalaikį praleisti aktyviai bei kokybiškai kartu su artimaisiais ir draugais. Juk kas gali būti maloniau nei skrieti su vėjeliu ir stebėti aplink besikeičiančius vaizdus, tyrinėti gamtą ir kvėpuoti grynu oru! Kai dauguma iš mūsų dienas praleidžiami sėdėdami prie kompiuterių, dviratis gali būti puikus pasirinkimas ir kelionei į darbą, norint gyventi sveikiau. „Roges ruošk vasarą, o vežimą – žiemą. Kas nori sutaupyti, perka dabar, nes siūlome iki 30% nuolaidas“, – sako parduotuvės „Baltik Vairas“ konsultantas Antanas. Pašnekovas išduoda, kad lietuviški dviračiai labai vertinami Skandinavijoje ir Vokietijoje, kur itin mėgstamas šis aktyvus laisvalaikio praleidimo būdas, tad dažnas tų šalių gyventojas po eglute tikisi rasti naują dviratį.

Apranga sportui

Jūsų šeimos narys svajoja apie atostogas slidinėjimo kurorte? Priartinkite jo svajonę! Jį tikrai nudžiugins slidinėjimui skirti drabužiai arba aksesuarai – pirštinės, šalmai, specialios kojinės. Parduotuvės „SportsDirect.com“ avalynės skyriaus vadovo Viliaus teigimu, šiuo metu yra ypač didelis žiemos sporto prekių – slidinėjimo kelnių, šalmų, striukių, pirštinių – pasirinkimas. Na, o kainos įvairios. Yra ir pigesnių daiktų, tačiau prekinių ženklų, kurie daug metų specializuojasi ir gamina šios sporto rūšies aprangą, prekės išsiskiria savo kokybiniais parametrais, todėl ne tik ilgiau tarnauja, bet ir yra šiek tiek brangesnės. Visgi jeigu ketinama sportuoti ne vienerius metus, labiau verta investuoti į gerą produktą.

Sporto aksesuarai Metas pakalbėti apie tuos, kuriems sportas nėra tik sportas, o iš tiesų gyvenimo būdas. Tai tie patrakėliai, kurie dienų dienas leidžia bėgiodami maratonus, ekstremaliai lakstydami kalnų dviračiais, nardydami, šokinėdami ir visaip kitaip keldami adrenalino lygį. Ir jiems prekybos slėnyje yra rojaus sala – tai vienintelėje Lietuvoje parduotuvė „Garmin“. Didžiausiems ekstremalams čia rasite dabar labai populiarias veiksmo kameras, kuriomis jie galės įamžinti savo beprotiškus žygdarbius ir, žinoma, pasidalinti „Youtube“.
„Kalėdoms žmonės dažniausiai perka sportinius laikrodžius. Mat nuo Naujųjų Metų dažnas pasižada pradėti sportuoti, arba išsikelia sau didesnius sportinius iššūkius, pradeda kažkokias naujas sporto veiklas, tai laikrodis yra puiki dovana, – sako parduotuvės vadovas Gediminas, išskirdamas pačius pirkėjų mėgstamiausius – „fenix“ laikrodžius. – Tai nėra tik prabangus laikrodis. Kartu su juo jūs gaunate ir asmeninį trenerį, kuris visais gyvenimo atvejais pataria, kada reikia labiau pajudėti, arba atvirkščiai – sustoti pailsėti, nes jame yra aktyvumo sekimo funkcija. Tad jeigu dirbate sėdimą darbą ir ilgai užsisėdėjot, programa jus paragins daugiau pajudėti“. Multifunkciniai laikrodžiai, anot pašnekovo, tinka labai įvairiam sportui – plaukimui, bėgimui, važiavimui dviračiu. Yra navigacinės savybės, tad galima drąsiai eiti į mišką ir nepasiklysti – puiki dovana ir tiems, kurie pripažįsta vienintelį sportą – grybavimą. „Laikrodžiuose yra naudinga „Track back“ funkcija, kad esant nežinomoje vietoje galima pasižymėti tašką ir programa jus tuo pačiu keliu parves atgal. Jeigu reikalinga tik rankinė navigacija su tokiomis pat savybėmis, navigacijų kainos prasideda nuo 120 eurų, jeigu navigacija su žemėlapiais, jau nuo 200 eurų“, – vardijo p.Gediminas. Parduotuvės vadovo teigimu, populiarumo vis dar nepraranda ir automobilinės navigacijos, kadangi yra aukštos kokybės ir tikslesnės bei patogesnės nei telefonai.

Jeigu ieškote dovanos medžiotojui, čia galite rasti tokią, kurią jis prisimins visą gyvenimą. „Turime navigacijų ir medžioklei, kurių pagalba galima sekti šunis. Kadangi žmogus eina medžioti, dažniausiai jis turi jam labai brangų šunį ir kad jo nepamestų, uždėjus šuniui siųstuvą, navigacijos ekrane matysite, kur šiuo metu jis yra. Netgi yra modelių su komandų funkcijomis ir galima duoti komandą, kad šuo grįžtų atgal arba atliktų kažkokį veiksmą“, – naujoves pristatė pašnekovas. Žinoma, jeigu turite beprotiškai brangų augintinį, tokią dovaną galite pasidovanoti ir sau – sutaupysite daug nervų, kai jis kur nors pasiklys, nusprendęs patyrinėti platesnę teritoriją.

Kūnui

Kosmetika – viena populiariausių kalėdinių dovanų sąraše. Gal todėl, kad tai labai praktiška dovana, naudojama visų ir kasdien, tad nebijoma nepataikyti. Žinoma, galima dovaną susidėlioti pačiam, o galima rinktis jau paruoštus kalėdinius rinkinius. Jų rasite parduotuvėje „Rimi“ bei vaistinėje „Camelia“, kur galima įsigyti ir dovanų sveikatai. „Žmonės dažnai susilaiko nuo brangių maisto papildų sau, bet mielai perka dovanų kitiems ir patys džiaugiasi jų gavę“, – sakė vaistininkė. Jau ne vienerius metus ant bangos yra ekologiška kosmetika. Tad jeigu ieškote ekologiškų produktų draugiškomis kainomis, užsukite į šiame slėnyje esančią parduotuvę „Bioteka“.

„Vieni populiariausių šiemet – gamintojo „Dr. Hauschka“ kalėdiniai rinkiniai, viename iš jų – mini akių tušas ir lūpų balzamas. Tinka moteriai į rankinę įsidėti ir turėti visada su savimi, nes maža pakuotė yra nepakeičiama kelionėse. Taip pat kūno priežiūrai skirtos ekologiškos „Sante“ kosmetikos rinkiniai, bei natūrali ajurvedinė kosmetika“, – vardijo pardavėja konsultantė Simona. Dar viena naudinga stotelė ieškantiems mielos ir kvepiančios dovanos – slėnio kalėdiniame miestelyje įsikūrę „Muilo namai“, kuriuose galima rasti ne tik kvepiančio ir bekvapio rankų darbo muilo, bet ir sojų žvakių, eterinių aliejų, aromaterapinių lempų ir kitų malonių smulkmenų kūnui bei dvasiai.

Gardėsiai

Valgomos dovanos – puiki alternatyva, kai tikrai nežinome, ką padovanoti arba ieškome smulkios, bet mielos dovanos. Pripažinkime – juk gauti dovanų ypatingai gerų, aukštos kokybės produktų yra smagu. Parduotuvės „Rimi“ atstovės teigimu, atsižvelgus į šių prekių poreikį, kalėdinėms dovanoms šiemet pirkėjams siūlomi premium klasės maisto rinkiniai. Na, o jeigu norite gardžią ir palankią sveikatai dovaną susiklomplektuoti patys, užsukite į „Bioteką“ – čia rasite įvairių rūšių ekologiško riešutų sviesto, aliejaus, kakavos, miltų be gliuteno ir gausybę kitų produktų. „Populiarumu išsiskiria ajurvedinės prieskonių arbatos miltelių pavidalu, paruoštos, tereikia užpilti vandeniu. Yra ir su pienu, ir veganiškos – su ryžių pienu. Tokios arbatos yra labai patogu turėti darbe ar kelionėje. Skonių yra pačių įvairiausių, tad tikrai yra iš ko pasirinkti. Šių metų naujovės – Advento kalendoriaus arbata, kur kiekvienai diena yra skirta vis kitokių žolelių mišinys ir arbata „Naujieji Metai“, į kurios sudėtį įeina citrininės verbenos, šeivamedžių žiedai, liepžiedžiai, melisos, dilgėlės. Arbatų kaina apie 5 eurus, tad puikiai tinka kaip nedidelė, bet miela dovana“, – sakė „Biotekos“ pardavėja Simona. Na, o prie arbatos pašnekovė rekomendavo paragauti iš Bolivijos kakavos pagaminto 85 ir 90 proc. šokolado.

Sielai

Sveikame kūne – sveika siela. Įkvepiančios knygos mums padeda tada, kai trūksta saulės ir apninka niūri nuotaika ar gyvenimą aptemdo menkos nesėkmės. Artėjant Kalėdoms knygynas „Pegasas“ rekomenduoja artimuosius pradžiuginti knyga „100 dalykų, kurių niekada nedarysite“. Knygoje, kurioje rašoma apie tai, kaip pasiekti tai, kas atrodo neįmanoma, autorius pristato išskirtinių žmonių neeilinius pasiekimus. Šiais metais Nick Vujicic išleido savo trečiąją knygą „Meilė be ribų“, kurioje dalijasi su skaitytojais įžvalgomis apie santykius šeimoje. O jei norisi knygos, kurioje nagrinėjamos psichologinės, dvasinės, moralinės ir vertybinės problemos, rekomenduojama rinktis knygą „Gerumo liūnas“.

Na, štai, misija „Neįmanoma“ įvykdyta! Ar paskaičiavote, kiek laiko skyrėte apsipirkimui? Kai žinai, ko ieškai, dovanų rinkimas yra tikras malonumas! Ir viskas vienoje vietoje – prekybos slėnyje „Nordika“, kurį iš Vilniaus centro pasieksite.